Címke: Gombaszögi Nyári Tábor
Nacsa Lőrinc: a felvidéki magyar egység erősítése mindenki feladata
A felvidéki magyar egység erősítése mindenki feladata – jelentette ki Nacsa Lőrinc, a Miniszterelnökség nemzetpolitikai államtitkára a felvidéki Gombaszögön, ahol beszédet mondott a Gombaszögi Nyári Tábor megnyitóján szerdán.
„Vissza kell adnunk a felvidéki magyarság önbecsülését” – Nemzetpolitikai panelbeszélgetés Gombaszögön
Vissza kell adnunk a felvidéki magyarság önbecsülését, politikai szinten is – fogalmazott Gubík László, a Magyar Szövetség elnöke a Gombaszögi Nyári Tábor egyik kiemelt panelbeszélgetésén. A szerda délutáni esemény a nemzetpolitika múltjáról, jelenéről és jövőjéről szólt, s résztvevői szerint a közösség előtt álló kihívások és lehetőségek együttműködést és bátor stratégiai döntéseket követelnek.
Szili Katalin: a huszonegyedik században sokkal nagyobb igény lenne az empátiára
A huszonegyedik században sokkal nagyobb igény lenne az empátiára, a békére, arra ami az odafigyelést jelenti – mondta Szili Katalin miniszterelnöki főtanácsadó pénteken a szlovákiai Gombaszögi Nyári Táborban tartott Keresd a nőt! című kerekasztal-beszélgetésen.
Potápi Árpád János: meg kell teremteni a felvidéki magyarság parlamenti képviseletét
Meg kell teremteni az őshonos felvidéki magyarság parlamenti képviseletét – jelentette ki Potápi Árpád János nemzetpolitikáért felelős államtitkár a felvidéki Gombaszögön, ahol beszédet mondott a Gombaszögi Nyári Tábor megnyitóján szerdán.
Holnap kezdődik a Gombaszögi Nyári Tábor
2021. július 14-én, szerdán megnyitja kapuit az idei Gombaszögi Nyári Tábor, amely bár az eredetileg meghirdetettnél némileg rövidebb lesz, de gazdag programmal várja a látogatókat.