Magas színvonalú tudományos tevékenysége mellett sokat tett nyelvhasználati jogaink megvédéséért
Áder János, a Magyarország köztársasági elnöke, a Magyar Érdemrend tisztikeresztje kitüntetést adományozta dr. Csernicskó István nyelvésznek, a Magyar Tudományos Akadémia doktorának, a II. Rákóczi Ferenc Kárpátaljai Magyar Főiskola rektorának kiemelkedő tudományos, oktatói és tudományszervezői munkája, valamint a kárpátaljai többnyelvűség nyelvészeti és nyelvpolitikai vonatkozásainak vizsgálata terén elért kiemelkedő eredményei elismeréseként. Csernicskó István a kitüntetést április 21-én vehette át ünnepélyes keretek között Magyarország Beregszászi Konzulátusán Szilágyi Mátyás beregszászi magyar főkonzultól.
(tovább…)