A Bocskai Rádió egyik fő médiapartnere, a diaszpóra egyetlen magyar nyelvű lap Észak-Amerikában. A klasszikus újságolvasás élményét adja vissza, ugyanis nyomtatásban is megjelenik. A torontói gyökerű újság belopta magát az amerikai magyarság szívébe és otthonaiba. A köznyelvben csak „Kékújság” néven ismert lap egy híján 75 éve szolgálja a nyugatra szakadt magyarságot.
1948-ban alapította Torontóban Vörösvári István és felesége, Irén. A második világháború után kitelepült, ún. DP társadalom alapította és támogatta. Vörösváriék táborába nagyon sok olyan család tartozott, aki a háború után külföldön kerestek jobb világot. A Vörösvári házaspártól 2005-ben Aykler Béla vette át. Zsuzsanna pedig férje 2018-as halálát követően elvállalta a főszerkesztői tisztséget. Egy-két évre vállalt a munkát, hogy férje emléke előtt tisztelegjen, de lassan 4. éve végzi a főszerkesztői teendőket.
Az előfizetők száma és a facebook-követők száma folyamatosan nő, nagy érdeklődést mutatnak a magyar közösség életével kapcsolatban. A pandémia óta, amikor az emberek el vannak szigetelve egymástól, különösen nagy érték a családok számára, hogy a Magyarság hírei által értesülni tudnak a többi diaszpóraközösség életeseményeiről. Az olvasók azért szeretik a lapot, mert egy helyen ad átfogó képet és alapos hírforrást a diaszpórát és Magyarországot életéből. Körülbelül 2000 stabil előfizető van, ezen felül sokan az egyházközösségükben vagy üzletekben jutnak hozzá. Észak-Amerikában körülbelül 4500 ember ér el az újság, beleértve a facebook-látogatásokat is. A címlapon mindig a legfőbb anyaországi vagy kanadai hír szerepel. Gyakran írunk amerikai cserkészekről, az egyházakról, sporteredményekről, a Rákóczi Alapítványról. Arra törekednek, hogy ne elkeserítő hírek kerüljenek fókuszba a címlapon, hanem a pozitív kerüljön előtérbe. Az olvasói javaslatokat is figyelembe veszi a szerkesztőség, így nemrégiben gyermeksarokkal gazdagodott az újság repertoárja.
Vannak kanadai és magyarországi szerkesztők. Balázs Róbert, Horváth Zsolt és felesége Ági állítják össze az anyaország híreit. Az újságírók között működik: ifj. Fekete István, Tatár Etelka (Chichagó), Dancs Rózsa, régi KCSP-ösztöndíjasok közül Balla Barbara (Hamilton), a Bocskai Rádió honlapján megjelenő tudósításokat is gyakran feldolgoz a Kékújság. A kanadai kormány postázással támogatja a lapot. Szívesen várják olyanok jelentkezését, akik jól bánnak a szavakkal, a szerkesztői csapat mentorálásáról biztosítja a jövendő újságírókat. Itt belelapozhat: http://kanadaimagyarsag.ca/
Zsuzsanna legújabb könyve kapcsán február 12-én angol nyelvű előadást tart a Clevelandi Magyar Múzeumban. Az előadó Zoom felületen kapcsolódik majd a közönségéhez, délután 2 órakor (keleti idő szerint). Előzetes feliratkozásra a múzeum honlapjának főoldalán van lehetőség: https://clevelandhungarianmuseum.org/
Hangok a perifériáról: a kisebbségek fiatalkori perspektívái 100 évvel Trianon után. – A könyvhöz az inspirációt azoknak a fiataloknak az írásai szolgáltatták, akik részt vettek a nemzeti összetartozás évében megrendezett esszépályázaton. Az említett fiatalok családja négy generáció óta kisebbségként él Kelet-Közép-Európa különböző országaiban. Nem azért lettek kisebbségek, mert családjaik Európa különböző részeire vándoroltak, hanem azért, mert az első világháború utáni trianoni békeszerződés egyik napról a másikra megváltoztatta a határokat. A könyv azt vizsgálja, hogy a fiatal generáció hogyan érzékelte a szerződés hatását saját életükben és családjuk életében. Az ő tapasztalataik nem csupán a történelmi örökségünkről ismert tudásunkat bővítik, hanem irányt mutatnak egy reményteljesebb jövő felé. A szervezők szeretettel várnak minden érdeklődőt, aki közelebb szeretne kerülni a Kárpát-medencében kisebbségben élő honfitársaink életébe.
Dorgay Zsófia, Bocskai Rádió