A németek kitelepítése ártatlan családok jogfosztása, kifosztása, meghurcolása és elűzése volt – mondta a Miniszterelnöki Irodát vezető államtitkár hétfőn Bonyhádon, a magyarországi németek elhurcolásának 80. évfordulóján tartott megemlékezésen.
Máig hiányzik a magyarságnak az a több mint 220 ezer német nemzetiségű magyar állampolgár, akit a második világháború után hurcoltak el vagy telepítettek ki Magyarországról – mondta a Miniszterelnökség nemzetpolitikáért felelős államtitkára szombaton Nagymányokon.