Erdély, Partium, Bukarest: új gépkocsikkal segíti a magyar kormány az evangélikus szórványszolgálatot
Kolozsváron adták át pénteken a Romániai Evangélikus-Lutheránus Egyháznak a Magyarország Külgazdasági és Külügyminisztériuma támogatásának köszönhetően vásárolt hat új szolgálati gépkocsit. A hétszemélyes, hibrid meghajtású Dacia Jogger szolgálati gépjárműveket erdélyi, partiumi, bánsági szórványközösségekben szolgáló lelkipásztorok fogják használni. Fehér Attila, az evangélikus egyház főtanácsos-esperese a Krónika megkeresésére elmondta, sok tekintetben óriási segítség a hat új autó a szórványszolgálat számára.
(tovább…)
Kövér László: napjaink Európájában nincs fontosabb kérdés, mint a népesedés ügye
Napjaink Európájában – így Romániában és Magyarországon is – nincs fontosabb kérdés, mint a népesedés ügye, hogy mi, magyarok, románok, európai emberek, be tudjuk-e lakni ezt a földet, amelyet a Jóistentől kaptunk otthonul – jelentette ki Kövér László, az Országgyűlés elnöke pénteken Kolozsváron, a Romániai Evangélikus-Lutheránus Egyház zsinatának nyitó istentiszteletén.
(tovább…)