A VMSZ elnöke: Inkább buli és főzőverseny volt a hétvégi szabadkai tiltakozó megmozdulás - Külhoni Magyarok
általános Hírek Vajdaság

A VMSZ elnöke: Inkább buli és főzőverseny volt a hétvégi szabadkai tiltakozó megmozdulás

Inkább buli volt, mintsem politikai tüntetés a hétvégi szabadkai tiltakozó megmozdulás, fogalmazott dr. Pásztor Bálint, a VMSZ elnöke szokásos keddi összefoglalójában a Szabadkai Magyar Rádió (SZMR) reggeli műsorának vendégeként.

Nem igazán hasonlított politikai tüntetésre a május 17-ei szabadkai megmozdulás, amely bár ellenzéki tüntetésként volt meghirdetve, kevés politikai tartalom volt benne – mondta dr. Pásztor Bálint a SZMR reggeli műsorában. A tüntetés, amelyet egyébként nem jelentettek be a hatóságoknál, inkább bulira, techno partira és főzőversenyre hasonlított, továbbá a kegyeleti szempontokat sem vették figyelembe, az újvidéki vasútállomás áldozataira gondolva – tette hozzá a Vajdasági Magyar Szövetség elnöke, aki szerint csak néhány ezren vehettek részt az országosnak bejelentett szabadkai demonstráción.

„Egyértelműen látszik, hogy csökken azoknak a száma, akik tüntetnek, egyértelműen látszik, hogy növekszik azoknak a száma, akik belátják, hogy lehet a Vučićot utálni, lehet engem utálni, lehet bárkit utálni, de azzal, hogy leépítik az oktatási rendszert, azzal, hogy ellehetetlenítik az intézmények működését, miközben jogállamiságra hivatkoznak, a saját közösségük alatt vágják a fát. Úgyhogy én bízom abban, hogy hamarosan visszatérhetünk a normalitásba”, fejtette ki a VMSZ elnöke.

Pásztor azt is elmondta, hogy jövő hét derekára befejeződnek a taggyűlések a VMSZ 137 helyi szervezetében. Ezeken beszámolnak arról, miket intéztek az elmúlt időszakban a közösség érdekében, és meghallgatják az ott élők problémáit, véleményét – részletezte dr. Pásztor Bálint. Az egyik fontos téma, hogy miként lehet ilyen helyzetben itthon tanulásra biztatni a fiatalokat. A pártelnök elmondta, a VMSZ a kollégiumi hálózat bővítésén dolgozik, Zenta és Szabadka után szeretnének diákotthonokat Magyarkanizsán, Adán és Óbecsén is.

„Bármit is mondjanak, és kiabáljanak rám kígyót-békát ellenzéki oldalról, pumpálással, dinszteléssel nem lehet magyar osztályok megnyitását elérni, nem lehet a zentai híd befejezését elérni, nem lehet az egyetemek működéséhez hozzájárulni, éppen ellenkező folyamatokat tesznek, aztán meg majd csodálkozunk azon, hogy a fiatalok abban gondolkodnak, hogy esetleg olyan egyetemi karra iratkoznak, ahol oktatás is zajlik”, idézi a VMSZ elnökét a Pannon RTV.

Forrás: Vajma.info

Kapcsolodó cikkek

  • Világos Adriana újabb sikere

    Második helyezést ért el Világos Adriana az oslói Gyémánt Liga-versenyen. A gerelyhajító ezüstérmes lett a Gyémánt Liga-sorozat állomásán, ahol