Zalaegerszegi, beregszászi és galántai csapat nyerte a Határtalanul vetélkedőt - Külhoni Magyarok
Határtalanul Hírek

Zalaegerszegi, beregszászi és galántai csapat nyerte a Határtalanul vetélkedőt

A zalaegerszegi Kölcsey Ferenc Gimnázium osztálya lett az első, a kárpátaljai Beregszászi Bethlen Gábor Magyar Gimnázium csapata a második, a felvidéki Galántai Kodály Zoltán Gimnázium osztálya a harmadik.

A nagyszabású vetélkedő negyedik helyén hatalmas küzdelemben a budapesti Eötvös József Gimnázium 9.b osztálya végzett.

A legjobb osztály egymillió forint pénzjutalmat kap, a dobogósok 300-300 ezer forintot, de a fődíjon kívül is több mint ezer díjat és ajándékot oszt ki a nemzetpolitikai államtitkárság a legügyesebb versenyzők között. A felkészítő tanárokat is díjazzák.

Az első tíz csapat részt vehet a Honfoglaló táborban augusztusban.

A nagydöntőbe jutott 22 csapat (11 külhoni és 11 anyaországi) teljes listája:

 

Iskola neve Csapatnév Régió
1. Zalaegerszegi Kölcsey Ferenc Gimnázium Elit9k DUNÁNTÚL
2. Beregszászi Bethlen Gábor Magyar Gimnázium BMG (Bátor Merész Gimisek) KÁRPÁTALJA
3. Galántai Kodály Zoltán Gimnázium Kowalsky Brothers and Sisters FELVIDÉK
4. Budapesti Eötvös József Gimnázium e5vos – 9B BUDAPEST
5. Budapesti Fazekas Mihály Gyakorló Gimnázium Fazekas2024D BUDAPEST
6. Nádudvari Népi Kézműves Szakgimnázium NádudvART NÁDUDVAR
7. Ungvári Dayka Gábor Középiskola Ungi triumvirátus KÁRPÁTALJA
8. Székesfehérvári SZC Vajda János Technikum 11.a csakavajda DUNÁNTÚL
9. Szentendrei Református Gimnázium Édes Erdély DUNÁNTÚL
10. Egri Neumann János Gimnázium Kvízfejek ÉSZAKKELET-MAGYARORSZÁG
11. Szegedi Radnóti Miklós Kísérleti Gimnázium Arany Zebrák ALFÖLD
12. Sepsiszentgyörgyi Puskás Tivadar Szakközépiskola Székely Dandár SZÉKELYFÖLD
13. Gyulakutai Általános Iskola VII.A Gyulakuta ERDÉLY
14. Budapesti Bethlen Gábor Technikum 11.A, Together BUDAPEST
15. Budapesti  Leövey Klára Görögkatolikus Gimnázium 12.a BUDAPEST
16. Horvátországi Magyar Oktatási és Művelődési Központ 3KHORVÁTOK HORVÁTORSZÁG
17. Nagyberegi Református Líceum NbRL KÁRPÁTALJA
18. Nagymegyeri Kereskedelmi Akadémia Imrék FELVIDÉK
19. Dunaszerdahelyi Magyar Tannyelvű Magán SZKI Kezdők FELVIDÉK
20. Szombathelyi Nagy Lajos Gimnázium Muflonok DUNÁNTÚL
21. Szabadkai Egészségügyi Középiskola 1.02 csapat VAJDASÁG
22. Bolyai Tehetséggondozó Gimnázium 2KB VAJDASÁG

Kapcsolodó cikkek