avatóünnepség Archives - Külhoni Magyarok

Címke: avatóünnepség

Ungváron avattak emléktáblát Esterházy János tiszteletére

Dr. Molnár Imre történész előadásával és emléktábla-avatással tisztelegtek Ungváron gróf Esterházy János, a felvidéki magyarság mártír politikusa előtt születésének 125. évfordulója alkalmából. Az eseményre az ungvári Szent György Római Katolikus Templomban, majd annak udvarán került sor a Munkácsi Római Katolikus Egyházmegye és Magyarország Ungvári Főkonzulátusa szervezésében.

(tovább…)

Semjén Zsolt: amíg ez a kormány van, a külhoni magyarság szempontjai szentek és sérthetetlenek

Valójában az anyaországi magyarok tartoznak köszönettel az erdélyi magyaroknak, mert példát mutatnak nekik nemzethűségből és megmaradni akarásból, és amíg ez a kormány van, a külhoni magyarság szempontjai szentek és sérthetetlenek” – hangoztatta Semjén Zsolt miniszterelnök-helyettes hétfőn Székelyudvarhelyen, a Baczkamadarasi Kis Gergely Református Kollégium magyar állami támogatással felépült épületének avatóünnepségén.

(tovább…)

Munkács neves szülöttjének, dr. Wittenberger Miklósnak állítottak emléktáblát

ittenberger Miklós, Munkács neves sebészfőorvosa és orvosi eszközfeltalálója tiszteletére emléktáblát avattak születésének 115. évfordulóján. Wittenberger, aki a városi tanács képviselőjeként is jelentős szerepet játszott Munkács és a megye egészségügyi ellátásának fejlesztésében, most a Hrusevszkij úton található Munkácsi Városi Szakrendelő Wittenberger Miklós utcai oldalán kapott emléket. Az emléktábla a legendás főorvos egykori otthonával szemben helyezkedik el.

(tovább…)

Semjén Zsolt: a Sapientia megtartó erőt jelent nemcsak Erdélyben, hanem a többi nemzetrész számára is

A Sapientia Erdélyi Magyar Tudományegyetem (EMTE) meghatározó a magyar megmaradás szempontjából, az új kolozsvári épület felújítása és élettel való megtöltése megtartó erőt jelent nemcsak Erdélyben, hanem az anyaországban is, példa és megtartó erő a többi nemzetrész számára is – mondta Semjén Zsolt miniszterelnök-helyettes pénteken Kolozsváron.

(tovább…)

Csák János: Kőrösi Csoma Sándor híd volt Kelet és Nyugat között

Kőrösi Csoma Sándor híd volt Kelet és Nyugat között, és mi, magyarok is híd vagyunk Kelet és Nyugat között. A híd pedig azt jelenti: „megértem magamat, és megértem a környezetemet”, és ezáltal nagyobb esély van arra, hogy egyetértésre jussunk – mondta a kulturális és innovációs miniszter hétfőn a Csoma Emlékközpont és Népfőiskola avatóján a székelyföldi Kovásznán.

(tovább…)