Nacsa Lőrinc: a mi erőnk a közösségben van
Mi, magyarok pontosan tudjuk, hogy a mi erőnk a közösségben van, csak akkor tudunk túllenni a kihívásokon és a nehézségeken, ha arra nem széthúzással, hanem összefogással válaszolunk – jelentette ki a Miniszterelnökség nemzetpolitikáért felelős államtitkára kedden a Szabolcs-Szatmár-Bereg vármegyei Lónyán.
(tovább…)
Mártírok útján: Badaló méltósággal emlékezett az 1944-es áldozatokra
Kárpátalján mindössze egyetlen olyan magyarok lakta település található, ahol a falu főutcája azoknak a meghurcoltaknak állít emléket, akik 81 évvel ezelőtt életüket vesztették azért, mert bátran vállalták magyarságukat és hitüket. Vasárnap Badalóban, a Mártírok útján található Mártírok emlékparkjában gyűltek össze a helyiek, hogy a Mártírok emlékművénél tisztelegjenek az 1944 őszén a kárpátaljai és helyi magyarság ellen elkövetett kegyetlen megtorlás áldozatai előtt.
(tovább…)
Bátyúban a málenkij robot áldozataira emlékeztek
Bár a koronavírus-járvány miatt továbbra sem lehet rendezvényeket szervezni, november 22-én, vasárnap a templomból kijövő bátyúi lakosok idén is megemlékeztek a sztálinizmus áldozatairól a nekik emléket állító márványtáblák mellett.
(tovább…)