Címke: gubik lászló
Gubík a KDH-val és a liberálisokkal is tárgyalna
A közeljövőben tárgyalásokat kezdeményezünk a kereszténydemokratákkal és a liberálisokkal – írta közösségi oldalán Gubík László, a Magyar Szövetség elnöke.
Gubík: a Magyar Szövetség kizárja az együttműködést a Smerrel és a Republikával
A Magyar Szövetség nem tudja elképzelni sem a választások előtti, sem a választások utáni együttműködést a Smerrel és a Republikával — jelentette ki Gubík László az Aktuality.sk Egyenesen (Na rovinu) című műsorában. A párt elnöke szerint erről már az elnökségben is egyhangúlagos döntés született.
Magyar Péter fogadta a felvidéki Magyar Szövetség elnökét
Magyar Péter leendő miniszterelnök irodájában fogadta a felvidéki Magyar Szövetség elnökét kedden.
Kistérségi polgármesteri találkozó, majd pulóverben Ógyallán
Ógyallán ezúttal nem egyetlen esemény köré szerveződött a közéleti figyelem, egymást erősítve zajlott le egy kistérségi polgármesteri találkozó és egy úgynevezett „pulóveres” választói fórum – két külön forma, de egy közös cél mentén: párbeszédet teremteni és jövőt építeni.
Magyar Szövetség: Kaliňák kijelentései a kollektív bűnösség elvét erősítik
A Magyar Szövetség határozottan tiltakozik Robert Kaliňák miniszterelnök-helyettes és a Smer-SD alelnökének kijelentései ellen, amelyekkel az újkori vagyonelkobzásokat vette védelmébe.
Gubík László: A Magyar Szövetség az egyetlen párt, amellyel egyik szlovák parlamenti tömörülés sem zárta ki az együttműködést
A pulóveres körút következő állomása a bősi kulturális központban zajlott április 21-én. A fórumon Gubík Lászlótól megtudhattuk, kiktől és hogyan vehetünk példákat a mozgósítás terén, és hogy a Magyar Szövetség szempontjából a Csallóköz miért kulcsterület.
Szükséges az adóságtörlesztés, az őszinte kézfogás mindannyiunk érdeke
Főhajtás Mács József előtt – Gubík László gondolatai Bátkában.
Gubík László egy napja a Losonci járásban – gazdaság, oktatás és jövőkép
Április 16-án sűrű és tartalmas program várta Gubík Lászlót a Losonci járásban. A Magyar Szövetség elnöke a nap folyamán helyi vállalkozókkal, önkormányzati vezetőkkel és intézmények képviselőivel találkozott, miközben egyértelmű üzenetet fogalmazott meg: a régió jövője az együttműködésen, a helyi gazdaság megerősítésén és az erős érdekképviseleten múlik.
A felvidéki és a vajdasági magyar politikai képviselet is kész együttműködni Magyar Péterrel
Nemcsak Kelemen Hunor RMDSZ-elnökkel, hanem a többi határon túli nemzetrész legitim politikai képviseletének vezetőivel is egyeztetett telefonon Magyar Péter, Magyarország leendő miniszterelnöke. Gubík László, a felvidéki Magyar Szövetség vezetője is beszámolt a tárgyalásról.
Erősödő közösség és határozott jövőkép a Magyar Szövetség losonci járási konferenciáján
Április 15-én sikeresen lezajlott a Magyar Szövetség losonci járási konferenciája, amelynek középpontjában a közösség ereje, az összefogás és a jövőre vonatkozó konkrét célkitűzések álltak.
Gubík László Magyar Péterrel egyeztetett: Továbbra is prioritás lesz a nemzetpolitika
Magyar Péter leendő miniszterelnök szerdán telefonon egyeztetett a Magyar Szövetség elnökével. Gubík Lászlót a kapcsolatfelvételről és a jövőbeli együttműködés lehetőségeiről kérdeztük.
Pulóverben, nyakkendő nélkül – Szapon folytatódott Gubík László országjárása
A felvidéki magyar közösség jövője a személyes jelenléten, az egység megtartásán és a fiatalok megszólításán múlik.
Gubík László: Nyitottak vagyunk az egyeztetésre az újonnan alakuló magyar kormánnyal
Gubík Lászlót, a Magyar Szövetség elnökét arról kérdeztük, hogyan értékeli a magyar választások eredményét.
Két politikai világ A király lép (Král na ťahu) vitájában
A Hnutie Slovensko a koalíciós vörös vonalak felől próbálta sarokba szorítani a Magyar Szövetséget, Gubík László és Agócs Gergely viszont inkább azt mutatta meg, hogy a felvidéki magyar képviseletet nem politikai showműsorként, hanem önálló, fegyelmezettebb érdekképviseletként képzelik el.
Gubík: nem kudarc, hanem tanulság a LIBE-meghallgatás
Nem kudarcként, hanem tanulságként értékeli Gubík László, hogy végül nem kapott megszólalási lehetőséget az Európai Parlament LIBE bizottságának meghallgatásán, amelyen a Beneš-dekrétumok mai jogi következményeiről volt szó. A Magyar Szövetség elnöke szerint az eset ismét megmutatta: a felvidéki magyar közösség érdekeit csak saját, közvetlen európai képviselettel lehet következetesen megjeleníteni.
László András: az EP és a Tisza brüsszeli pártcsaládja nem elkötelezett a nemzeti kisebbségek ügye mellett
Az Európai Parlament és a Tisza brüsszeli pártcsaládja, az Európai Néppárt (EPP) nem elkötelezett a nemzeti kisebbségek, köztük a magyar kisebbségek ügye iránt, ugyanis megakadályozták, hogy Gubik László, a szlovákiai Magyar Szövetség elnöke részt vegyen a Benes-dekrétumokról és a szlovákiai magyarság helyzetéről tartott európai parlamenti vitán – jelentette ki László András, a Fidesz-KDNP európai parlamenti (EP-) képviselője Brüsszelben szerdán.
„Éljen a magyar szabadság, éljen a gyarapodó felvidéki közösség” – Gubík László ünnepi beszéde Komáromban
Ünnepi hangulatban emlékeztek meg Komáromban is az 1848–49-es forradalom és szabadságharc 178. évfordulójáról. Komárom különleges helyet foglal el a szabadságharc történetében: a várat Klapka György vezetésével a végsőkig védték a honvédek, s a város a magyar ellenállás egyik központjává vált. Nem mellesleg ez a település Jókai Mór szülővárosa is, akinek alakja és öröksége ma is szorosan összefonódik a márciusi forradalom emlékével.
Gubík László: Kutyaszorítóban van a felvidéki magyarság
A Magyar Országgyűlésben gyűltek össze a Kárpát-medencei Magyar Képviselők Fórumának résztvevői. A Magyar Szövetséget Gubík László pártelnök mellett Pandy Péter, Őry Péter, Cziprusz Zoltán, Hájos Zoltán és Zachar Pál képviselte.
Gubík László ismét pulóverben, nyakkendő nélkül
Március 6-án újfent egy beszélgetős estet ejtett meg a Magyar Szövetség elnöke, most Komáromban. Ez alkalommal a közönségtalálkozó helyszínéül az egyre népszerűbb Barbell and Bear söröző szolgált. A megjelentek Gubík Lászlót izzaszthatták meg kérdéseikkel, többen közülük Komáromon kívülről is tiszteletüket tették.
„Százezerrel kevesebben lettünk, de a sorsunk még a kezünkben van” – konferencia a felvidéki magyarság jövőjéről
A szlovákiai magyarság helyzetének aktuális kérdéseiről tanácskoztak Komáromban.
Gubík: nincs többé eltartott kisujj, bele kell állni a munkába!
A Magyar Szövetség elnöke, Gubík László péntek esti gellei fóruma a pulóveres országjárás keretében valódi közösségi találkozóvá vált: kötetlen, őszinte beszélgetés a felvidéki magyarság legsürgetőbb kérdéseiről. Mindezt nem kinyilatkoztatás-formátumban, hanem valódi párbeszédként.
Folyami Polgárnaszád Dunaszerdahelyen – fókuszban a közösségi összefogás és a nemzeti értékek
Egy este, ahol találkozott a gondolat és a zene, a közösség és az élmény.
Gubík László Léván: saját sorsunk a kezünkben van
A lévai Reviczky Ház adott otthont a Magyar Szövetség elnökét vendégül látó lakossági fórumnak. Gubík László a szülővárosában a közélet aktuális kérdései mellett összegezte az elnöksége elmúlt közel másfél évét, szólt a magyar közösség előtt álló választásokról, ugyanakkor a helyi közösség helyzetének elemzésére is jutott idő a február 11-ei találkozón.
Gubík László: Káčer úr megnyugodhat, ha Budapest hírszerzői lennénk, akkor a kapcsolatainkat a magyar kormánnyal egy kicsit jobban próbálnánk leplezni
Gubík László Rastislav Káčer korábbi külügyminiszter megnyivánulására reagált, amelyben a Magyar Szövetség munkáját Orbán Viktor titkosszolgálati játszmájaként írta le.
Gubík László: A mindenkori szlovák kormánytól azt várjuk, bővítse a kisebbségi jogokat és fejlessze a déli régiókat
A Magyar Szövetség elnöke Peter Bielik vendége volt a Kanal1 műsorában.
Gubík László: Újraindult a határon túli magyarok ellen szított parizerszagú proli hergelés
A Magyar Szövetség elnöke a Demokratikus Koalíció felvetésére reagált, amellyel visszavennék a külhoni magyarok szavazati jogát.
Gubík: Ha a kormány valóban nyitott lenne, a javaslataink már törvényben lennének
Nagyszámú érdeklődő előtt, kifejezetten jó hangulatban zajlott Somorján a Magyar Szövetség elnökével, Gubík Lászlóval folytatott beszélgetés, amelyet a Somorjai Via Nova ICS szervezett. Az est moderátora Kovács Balázs volt, aki már a beszélgetés elején oldotta a légkört: tréfásan megjegyezte, hogy nem lesz kemény, hiszen Gubíkkal „elásták a csatabárdot”, mivel a pozsonyi közös tüntetés kapcsán most ideiglenes szövetségesekként ülnek egy asztalnál.
Tizenegyes Gubíkkal
A Magyar Szövetség elnöke, Gubík László a felvidéki magyar sajtó képviselőivel tartott rendhagyó, kötetlen sajtóbeszélgetést – „Tizenegyes” címmel –, amely a Beneš-dekrétumok körüli aktuális fejlemények, a polgári engedetlenség formái, a párt 2026-os céljai és az önkormányzati választásokra való felkészülés témáit ölelte fel. A találkozó egybeesett a parlamenti ülésszak kezdetével, és lehetőséget adott a nyitott, tabuk nélküli diskurzusra.
Tüntetésre hívnak Pozsonyba a kollektív bűnösség elve ellen
Gubík László és Martin Dubéci is felszólal a szlovákiai magyarok kollektív bűnössége ellen szervezett pozsonyi tüntetésen.
Sulyok Tamással is egyeztetett Gubík László a Beneš-dekrétumok kapcsán kialakult jogi helyzetről
Gubík László, a Magyar Szövetség elnöke csütörtökön Sulyok Tamás köztársasági elnökkel is egyeztetett a Beneš-dekrétumok kapcsán kialakult jogi helyzetről.
Semjén Zsolt és Nacsa Lőrinc a Beneš-dekrétumokról egyeztetett Gubík Lászlóval
Semjén Zsolt magyar miniszterelnök-helyettes és Nacsa Lőrinc nemzetpolitikáért felelős államtitkár Budapesten egyeztetett Gubík Lászlóval, a Magyar Szövetség elnökével a Beneš-dekrétumokról, a felvidéki magyar közösség támogatásáról, valamint a szlovákiai belpolitikai helyzetről.
Gubík László: Ma is érvényes, ahol a hatalomnak joga van, ott a jognak nincs hatalma
Hogyan értékeli az óévet, és hogyan tekint 2026 elé? Évindító értékelésre kértük Gubík Lászlót, a Magyar Szövetség elnökét.
Kőkemény kiállást szerveznek a Beneš-dekrétumok ügyében – a felvidéki magyarok vezetője a Mandinernek!
Gubík László tiszta vizet öntött a pohárba Ficóról, a magyar kormányról, és az ellenzéki pártok kiállásáról is beszélt. Azt is elmondta, mi lehet a Beneš-dekrétumok és a szlovák-magyar viszony problémáinak megoldása.
Novák Előd: a Kárpát-medencei magyarság az EU legnagyobb jogfosztott kisebbsége
Az Európai Unió legnagyobb jogfosztott közössége a Kárpát-medencei magyarság, az EU mégis hallgat a Benes-dekrétumok ügyében – jelentette ki Novák Előd, a Mi Hazánk alelnöke a felvidéki Dunaszerdahelyen tartott sajtótájékoztatóján pénteken.
Nacsa Lőrinc: elfogadhatatlanok a Benes-dekrétumok
A kollektív bűnösség, a kollektív jogfosztás emberjogi szempontból elfogadhatatlan, így a Benes-dekrétumok is – írta Nacsa Lőrinc, a Miniszterelnökség nemzetpolitikáért felelős államtitkára a Facebook-oldalán pénteken közzétett bejegyzésében.
Semjén Zsolt: a Benes-dekrétumok magyarellenes jogfosztásával szemben állunk
A Benes-dekrétumok magyarellenes jogfosztásával szemben állunk, Gubík László és a felvidéki magyarok mögött – írta Semjén Zsolt miniszterelnök-helyettes pénteken a Facebook-oldalán.
Amikor elfogy a csend: miért volt helyes döntés Pozsonyban hallatni a magyar hangot?
Tegnap alaposan felkavarodott az állóvíz. Nem hangos szólamokkal, nem zászlólengetéssel, hanem egyetlen, nagyon is tudatos politikai döntéssel: a Magyar Szövetség elnöke, Gubík László megjelent Pozsonyban a kormány elleni tüntetésen. És ezzel végre kimondta azt, amit a felvidéki magyar közösség jó része régóta érez: eddig és ne tovább!
Gubík László Pozsonyban: „Büntetőjoggal védik a kollektív bűnösséget”
Történelmi esemény, hogy magyar párt volt jelen ellenzéki tüntetésen a fővárosban.
Gubík László: az államfőnek vétóznia kellene a Beneš-dekrétumok megkérdőjelezését tiltó jogszabályt
A Beneš-dekrétumok megkérdőjelezését is büntethetővé tévő törvénymódosítás folytatódó témája kapcsán portálunk a Magyar Szövetség elnökét kérdezte a hogyan továbbról. Gubík László elmondta: párhuzamosan több eszközzel is élni kívánnak az előállt helyzet kapcsán és szükségesnek látják, hogy a jogszabályt az államfő is vétózza.
A szlovák parlament megszavazta, hogy akár hat hónap börtönbüntetéssel is sújtható az, aki megkérdőjelezi a Beneš-dekrétumokat
Csütörtök este 19 órakor a szlovák parlament megszavazta, hogy akar hat hónap börtönbüntetéssel is sújtható az, aki megkérdőjelezi a Beneš-dekrétumokat, illetve az azokon is alapuló határozatokat, amelyek alapját képezik a szlovákiai magyarság háborús bűnösként való kezelésének, illetve a mai napig tartó konfiskálásoknak.
Gubík László: Milyen jó fejek, hogy csak fél évnyi börtönnel fenyegetnek, pedig közénk is lövethettek volna
A koalíció büntetné a második világháború utáni rendezés „tagadását”, a Beneš-dekrétumok „megkérdőjelezését”. A javaslatot már elfogadta a parlament alkotmányjogi bizottsága, a változtatásról gyorsított eljárásban döntenének. Az ügyről kikértük Gubík Lászlónak, a Magyar Szövetség elnökének véleményét.
A szlovák jogrendszer szégyenéről egyeztetett szlovák pártokkal a Magyar Szövetség elnöke
Akár még történelminek is nevezhetnénk azt a találkozót, amire ma került sor a Magyar Szövetség székházában: most történt meg ugyanis először, hogy a felvidéki magyar párt képviselői tárgyalóasztalhoz ültek szlovák pártok képviselőivel a Beneš-dekrétumok alapján ma is zajló vagyonelkobzások ügyében. Sajnálatos módon sokkal inkább arról van szó, hogy a Progresszív Szlovákia megint bezsebelt néhány szimpátiaszavazatot, amihez az MSZ a díszletet adta…
Több mint kisebbségi ügy: ez a jogállamiság próbája
Egy párt, amely végre nevén nevezi a 21. századi jogfosztottságot.
Gubík László: A Magyar Szövetség szakmai egyeztetésre hívja a parlamenti pártokat a Beneš-dekrétumok kapcsán
Az elmúlt napokban a szlovákiai politika egyik központi témájává vált a Beneš-dekrétumok kérdése. Gubík Lászlót, a Magyar Szövetség elnökét arról kérdeztük, miként reagál a szlovák politikusok megszólalásaira és a kormány lépéseire, illetőleg milyen lépéseket tervez a magyar párt a jogi rendezés érdekében.
„Nincs veszett ügy, de vesztegetni való időnk sincs!” – hangzott el a vágsellyei Magyar Közügy konferencián
A szlovákiai magyarságot a megosztottság jellemzi 36 évvel a rendszerváltás után, hangzott el a Magyar Közügy konferencia kezdetén, amelynek időpontja és helyszíne szimbolikus. Tóth Lajos, a vágsellyei Vörösmarty Klub alapítója napra pontosan az ötvenedik születésnapján: 1989. november 18-án a vágsellyei Centrál Szállóban szervezett baráti találkozót A csehszlovákiai magyar értelmiségi lét címmel.
Kávé, tea, megmaradás – Gubík László Nyitracsehin is járt
A vidéki kultúrházak lehetnek még a közösség fajsúlyos ügyeinek vitaterei. Erről bizonyosodhatott meg azon lakossági fórum résztvevője, amely a zoboralji Nyitracsehin zajlott november 11-én. Finom kávé és illatos tea, amelyeket az urbánus közeg nyújtotta kávéházi kényelem az országjárás kísérőmotívumává tett, itt is voltak – módjával. Az élet realitásából fakadó kérdések pedig annál inkább. Gubík Lászlót, a Magyar Szövetség elnökét, országjárásának eheti állomásán a nyelvhatáron élők valósága állította válaszkeresés elé.
Erős presszókávé a közösségnek – Gubík László Galántán indította el a Magyar Szövetség kávéházi találkozóit
Erős presszókávéként kell működnie a Magyar Szövetségnek a felvidéki magyarság ambícióinak felrázásához. Ideje van az erős, szakmai cselekvésnek és az emberekkel való pozitív kapcsolattartásnak – fogalmazott Gubík László a Magyar Szövetség párt országos elnöke az „elnöki kávéházas roadshow” első állomásán, Galántán.
Nagy János: a magyar szuverenitás nem alku tárgya
A magyar szuverenitás nem alku tárgya: ez a legfontosabb, ma is élő tanítása 1956-nak – hangoztatta a Miniszterelnöki Irodát vezető államtitkár kedden Budapesten, a nemzeti gyásznapon tartott megemlékezésen.
Gubík László: Aki szembenéz a múlttal, a jövőt védi
Vannak történelmi sebek, amelyek nem múlnak el maguktól. Lehet, hogy már nem fájnak naponta, de ha hozzáérünk, még mindig sajognak. A Beneš-dekrétumok ügye ilyen a felvidéki magyarság számára, nem csupán jogi, hanem identitásunk és önbecsülésünk kérdése. Amikor Gubík Lászlóval, a Magyar Szövetség elnökével beszélgetek, már az első mondatában ott a lényeg: „A kollektív bűnösség elvét soha nem lehet elfogadni. Amíg ez a kérdés rendezetlen, addig a felvidéki magyar politikumnak kötelessége napirenden tartani.”
Őry: A közigazgatási reform kulcsa a regionalizmus és az igazságos finanszírozás
A Magyar Szövetség a héten a Szlovákiai Városok Uniója vezetői előtt ismertette közigazgatási reformra vonatkozó elképzeléseit. A tárgyaláson Őry Péter és Gubík László képviselte a pártot, és – ahogy Őry fogalmazott – egyértelmű szándékuk, hogy a diszkriminatívnak tartott állami finanszírozási rendszert igazságos, objektív mutatókra épülő modell váltsa fel.
Sosnkowski-emléknap az Esterházy János Zarándokközpontban
A Reconciliato Esterházy János Egyesület, a Magyarországi Lengyel Katolikusok Szent Adalbert Egyesülete és az Esterházy János Zarándokközpont október 28-án közösen szervezett megemlékezést Kazimierz Sosnkowski tábornok születésének 140. évfordulója alkalmából az Esterházy János Zarándokközpontban Alsóbodokon.
Közigazgatási reform – a Magyar Szövetség javaslatai sem maradhatnak ki
Nagy önkormányzati reform előtt áll Szlovákia – a parlament elé kerülő első javaslatot a Szlovákiai Városok és Falvak Szövetsége (ZMOS), a Szlovákiai Városok Uniója (ÚMS) és a Megyei Önkormányzatok Szövetsége (SK8) dolgozza ki, amit még év vége előtt mutatnak be – adtuk hírül ma.
„Egy párt maradt” – Gubík László Galántán beszélt a felvidéki magyar politika kihívásairól
Galántán pezsgő vitaest zajlott a Magyar Szövetség szervezésében: szó esett mindenről, ami a felvidéki magyar közélet jövőjét formálhatja. A Galántai és a Vágsellyei járási elnökség tagjai őszintén beszélgettek a fiatalok megszólításáról, a közélet új lendületéről – Gubík László pártelnök aktívan bekapcsolódott a vitába, és előadta az öt jó és az öt rossz hír politikáját.
A Magyar Szövetség elnöke a Máért résztvevőjeként a közösségi hálón osztotta meg benyomásait
Gubík László, a Magyar Szövetség elnöke a közösségi hálón tett bejegyzésében osztotta meg a Magyar Állandó Értekezleten való részvételével kapcsolatos benyomásait, melyet érzelmi és intellektuális szempontból is páratlan élménynek nevezett és egyben hangsúlyozta, hogy megtiszteltetés számára képviselni a Felvidéket a Kárpát-haza és a világ magyarságának gyűrűjében.
Gubík László: Duray Miklós tükröt tart elénk, mi pedig kénytelen leszünk belenézni
Gubík László, a Magyar Szövetség elnöke az alábbi beszéddel emlékezett meg Duray Miklósról, a felvidéki magyar közélet ikonikus alakjáról.
Gubík László: A magyar párt és a Csemadok kéz a kézben tud legtöbbet tenni a felvidéki magyarságért
Közös célkitűzések és azok megvalósítási lehetőségeinek ismertetése, valamint a Csemadok új vezetése terveinek bemutatása volt az apropója annak a látogatásnak, amely során csütörtökön Kiss Beáta nemrégiben megválasztott Csemadok elnököt és Gubík Lászlót, a Magyar Szövetség elnökét közösen fogadta Nacsa Lőrinc, a Miniszterelnökség nemzetpolitikai államtitkára Budapesten – tájékoztatták a Ma7-et a találkozó résztvevői.
Hol tart a Magyar Szövetség egy évvel a tisztújítás után? Elemzőket kérdeztünk
Gubík László egyéves pártelnöki tevékenységéről, a Magyar Szövetség helyzetéről, esélyeiről kérdeztük Csonka Ákos és Öllös László politikai elemzőt.
Konszolidációs ötletbörze – Gubík László az átrajzolt megyékről és az elhalasztott választásról
Az őszi politikai évad kezdete előtt a kormánypártok több javaslatot is megfogalmaztak, hogyan változtatnák meg a helyhatósági választások szabályait. Legutóbb már a legnagyobb kormánypárt részéről az is felmerült, hogy a helyhatósági választásokat, megtakarítva a kiadásokat, egy időben rendeznék a parlamenti választásokkal. A felvetett módosításokról Gubík Lászlót, a Magyar Szövetség elnökét kérdeztük.
A helyi közösség erejéről, a felhőtlen szórakozásról és Európa jövőjéről szólt a kétyi falunap
A hétvégén a határ mindkét oldaláról és távolabbról is sokan érkeztek Érsekkétyre, ahol a „Párbeszédben a kultúrák: Közösen formáljuk Európa jövőjét” elnevezésű falunapot rendezték meg. Az esemény nemcsak a hagyományos közösségi nap hangulatát hozta el, hanem egy nagyszabású, határon átívelő európai uniós projekt fontos állomásává is vált.
Az ünnep önmagunk felemelése
Az összetartozás, a hit, a megújulás, a bizalom és természetesen a Szent István-i örökség voltak a vezérgondolatai a pozsonyi Szent Márton-dómban megtartott Szent István-napi megemlékezésnek, ünnepségnek. A székesegyház, a magyar királyok és királynők koronázásának helyszíne bensőséges hangulatot adott az alkalomnak. A padsorok, de az egész belső tér őszinte áhítattal meghatódott hívekkel telt meg Pozsonyból, a Felső-Csallóközből, de távolabbi vidékekről, az anyaországból, valamint Erdélyből és Kárpátaljáról érkezett ünneplőkkel is.
Lefeszegették a Magyar Szövetség névtábláját. Gubík a rendőrséghez fordult
Az incidens hétfőn történt, a névtáblát egy harmincas férfi tépte le a Magyar Szövetség pozsonyi székházáról.
Csallóköz ízei és közössége
A Nemeshodosi Nagy Lakoma 15. jubileumi estjén Gubík László személyes hangú köszöntőben idézte fel a rendezvény múltját, méltatva a szervezők kitartását.
Gubík a KKA-ügyről: Aki ennél többet vár el a parlamenten kívüli Magyar Szövetségtől, az segítsen hozzá, hogy többet is tehessen
A Kisebbségi Kulturális Alap élén történt botrányos igazgatóváltás fejleményeit lapunk folyamatosan nyomon követte. Gubík Lászlót, a Magyar Szövetség elnökét arról kérdeztük, milyen jogorvoslati lehetőségekkel élt a párt, és mit tenne annak érdekében, hogy a jövőben ne ismétlődhessen meg hasonló elfogadhatatlan eljárás.
A Magyar Szövetség egyeztetésre hívja a nemzetiségi és etnikai kisebbségek képviselőit
A Magyar Szövetség üdvözli, hogy a Kisebbségi Kulturális Alap igazgatói posztjára kiírt pályázata miatt a Kisebbségi Kormánytanács tagjai is a Főügyészséghez fordultak. A párt a kulturális tárca korábbi és a jövőben tervezett lépései miatt egyeztetésre hívja a nemzetiségi és etnikai kisebbségek képviselőit.
Nemzetiségi pártnak nemzetiségi mandátumot!
A Magyar Szövetség észrevételeket fogalmazott meg a Belügyminisztérium által előterjesztett, politikai pártokról és választójogról szóló törvény tervezett módosításával kapcsolatban.
„Vissza kell adnunk a felvidéki magyarság önbecsülését” – Nemzetpolitikai panelbeszélgetés Gombaszögön
Vissza kell adnunk a felvidéki magyarság önbecsülését, politikai szinten is – fogalmazott Gubík László, a Magyar Szövetség elnöke a Gombaszögi Nyári Tábor egyik kiemelt panelbeszélgetésén. A szerda délutáni esemény a nemzetpolitika múltjáról, jelenéről és jövőjéről szólt, s résztvevői szerint a közösség előtt álló kihívások és lehetőségek együttműködést és bátor stratégiai döntéseket követelnek.
Gubík László: A Magyar Szövetség új irányvonala a megosztó ideológiák helyett gyakorlati ügyek képviselete – VIDEÓVAL
Történelmi lehetőség nyílhat a Bős–Nagymaros vízlépcsőrendszer körüli évtizedes vita rendezésére – többek között erről is beszélt Gubík László, a Magyar Szövetség elnöke a TASR TV műsorában.
A sikerhez erős képviseletre van szükség – a Bodrogközbe látogatott Nacsa Lőrinc államtitkár
Nacsa Lőrinc nemzetpolitikai államtitkár szerdán Királyhelmecre látogatott, ahol a Bodrogköz és az Ung-vidék polgármestereivel, oktatási intézményeinek vezetőivel, civil és egyházi szervezetek képviselőivel találkozott. A rendezvényre elkísérte őt Gubík László, a Magyar Szövetség elnöke is.
Gubík László elegáns trükkel gyűrte le a magát tapasztalt politikusnak beállító Boris Kollárt
A ta3 hírtelevízió Téma dňa (A nap témája) című politikai vitaműsora hétfő esti adásának Gubík László, a Magyar Szövetség (MSZ) elnöke, illetve Boris Kollár a Sme rodina (SR) párt elnöke voltak a vendégei.
Stop Beneš!
A Magyar Szövetség „Stop Beneš” címmel tartott sajtótájékoztatót, amelyen Gubík László, a párt elnöke a szlovák és a cseh jogrend és politikai rendszer fekete foltjának nevezte a szégyenletes Beneš-dekrétumokat.
Magyar hang az elnöki palotában
Forró Krisztián a kisebbségek szószólója, Gubík szerint ez fontos lépés.
Gróf Esterházy János emléktáblája lelki iránytűt mutat az ipolysági magyar közösségnek is
Az ipolysági Fegyverneki Ferenc Közös Igazgatású Katolikus Iskola udvarán május 23-án méltóságteljes ünnepség keretei között leplezték le gróf Eszterházy János emléktábláját. A kis parkban elhelyezett emlékjelnél a magyar közösség együtt hajthat fejet Isten szolgája Esterházy János emléke előtt.
Végre visszakapta szlovák állampolgárságát Gubík László, így indulhat a parlamenti választáson
Tizennégy év után vissza kapta szlovák állampolgárságát Gubík László.
A Magyar Szövetség támogatja a választási törvény módosítását
A parlamenten kívüli Magyar Szövetség támogatja a választási törvény módosítását, azt, hogy a régióknak és a nemzeti közösségeknek erősebb parlamenti képviseletük legyen. A politikai verseny korlátozásával azonban nem ért egyet a párt – mondta a TASR hírügynökségnek Gubík László, a Magyar Szövetség elnöke.
Gubík László: Az Európai Néppárt elvakultan hisz Oroszország legyőzésében
A Magyar Szövetség nem tud azonosulni az Európai Néppárt háborúpárti retorikájával, ugyanakkor örvendetesnek tartja, hogy a migráció kérdésében elmozdulás érzékelhető. Gubík László pártelnökkel beszélgettünk az EPP valenciai kongresszusa után, ahol újraválasztották Manfred Webert a pártcsalád élére.
Mennyire liberális a Magyar Szövetség és küszöbön áll-e egy hidas comeback?
A Napunk kérdéseire válaszolt Gubík László, a Magyar Szövetség elnöke, aki Facebook-bejegyzésében is közzétette az interjú főbb állításait, kérdésekre adott válaszait.
Minden és mindenki a helyére került
A Magyar Szövetség a hétvégén tartotta Országos Tanácsát a kassai megyeházán. Az ott meghirdetett, a párt jövőképét felvázoló 13 pontból álló programról, az elfogadott határozatról és a pártból kizárt Gyimesi Györgyről is kérdezték Gubík Lászlót, a párt elnökét hétfőn reggel a Pátrián.
Folyamatos mintavételt és karantént javasol a Magyar Szövetség
Tegnap este befejeződött a szarvasmarhák leölése a bakai telepen, ahol összesen 1060 tehenet, 50 üszőt és 220 borjút tenyésztettek. A járvány kitörése előtt a gazdaság éves tejtermelése 12 millió liter volt. Jelenleg a lúcsi telepen folynak hasonló intézkedések. A Magyar Szövetség egy újabb Facebook-bejegyzésében nyilatkozott a helyzetről.
Megkezdték a fertőtlenítőszerek szétosztását a Csallóközben
Mától megtervezett logisztikai terv szerint vette kezdetét a magyar kormánytól kapott ezer liter koncentrátumból készült fertőtlenítőszer szétosztása (egy liter koncentrátum 20 liter fertőtlenítőszernek felel meg) a Csallóközben – tájékoztatott a Magyar Szövetség a közösségi hálón.
A Magyar Szövetség segít a gazdáknak a bajban
A száj- és körömfájást múlt hét végén három dél-szlovákiai településen – Medvén, Csiliznyáradon és Bakán – azonosították először a honi szarvasmarha-állományban. Az érintett községek listája tegnap a szintén csallóközi Kislúccsal bővült, ezért a kormány rendkívüli helyzetet hirdetett. A Magyar Szövetség politikusai is figyelemmel kísérik az eseményeket, és haladéktalanul cselekednek a krízishelyzetben.
Nacsa Lőrinc: Magyarország kormánya a családok védelme és a magyarok szabadsága érdekében küzd
Magyarország kormánya a családok védelme és a magyarok szabadsága érdekében küzd – jelentette ki Nacsa Lőrinc, a Miniszterelnökség nemzetpolitikai államtitkára vasárnap a felvidéki Borsin, ahol beszédet mondott a II. Rákóczi Ferenc születésnapjának évfordulós ünnepségén.
Magyar Szövetség: a szlovák–magyar alapszerződés jelenlegi állapota 2025-ben már nem lehet eredmény
Gubík László, a Magyar Szövetség elnöke közösségi oldalán emlékezett meg a szlovák–magyar alapszerződés 30 éves évfordulójáról. Megjegyezte, az alapszerződés jelenlegi állapota 2025-ben már nem lehet eredmény.
Gubík: nincs olyan forgatókönyv, hogy ne sikerüljön a parlamentbe való bejutás
A Magyar Szövetség elnöke, Gubík László az index.hu magyarországi hírportálnak adott interjúban beszélt többek között a szlovákiai magyar politikai helyzetről, a Magyar Szövetség jövőjéről, valamint a Robert Ficóval való novemberi találkozásáról is. Az interjú során kiemelte, hogy amennyiben a magyar párt a 2027-es parlamenti választásokon sem tud bekerülni a szlovák törvényhozásba, az a felvidéki magyarság számára végzetes következményekkel járhat, ám szerinte nincs olyan forgatókönyv, hogy ne jussanak be a szlovák törvényhozásba.
Nincs vita Gubík és Orosz között
A KözBeszéd legutóbbi vendégei a felvidéki közélet két meghatározó szereplője, Gubík László és Orosz Örs voltak: Gubík a Magyar Szövetség elnöke, Orosz pedig a párt színeiben komáromi városi, illetve Nyitra megyei képviselő.
Gubík Weberről: „Sajnálom, hogy már nem gratulálhattam neki a Trump-Zelenszkij találkozó óta tanúsított éleslátásához”
Némileg meglepő, hogy egy az európai közéletnek egy olyan jelentéktelen és jellegtelen figurája, mint Manfred Weber, egyetlen telefonhívásával izgalomban tartsa immáron nemcsak a felvidéki magyar, de az anyaországi közszolgálati médiát is. A Kossuth Rádió ma reggeli műsorában Gubík László, a Magyar szövetség elnöke válaszolt eme bizonyos telefonhívással kapcsolatos kérdésekre…
Nem a múlt, hanem a jelen érdekel – jelentette ki Gubík László Bugár Bélával szemben ülve
A tapasztalt újságíró, Jaroslav Daniška a szlovák közszolgálati televízióban hetente jelentkező közéleti-politikai beszélgetős műsorába (Do kríža – Keresztben) magyar résztvevőket hívott szerda este. A vendégek Bugár Béla, Gubík László és Tokár Géza voltak.
Gubík Webernek: A Néppártnak a Patrióták szövetségét kell keresnie
Manfred Weber telefonon érdeklődött a Magyar Szövetség felől az Európai Néppárt áprilisi tisztújítása előtt – dérül ki Gubík László hétfői Fb-bejegyzéséből.
A Magyar Szövetség haladékot kér a minisztertől a magyar iskolák optimalizációja kapcsán
Az iskolahálózat optimalizálása kapcsán a Magyar Szövetség levélben fordult az oktatásügyi miniszterhez. A Tomáš Druckernek címzett levélben Gubík László, a párt elnöke arra kéri a tárcavezetőt, hogy a magyar tannyelvű középiskolák, valamint a magyar tannyelvű osztályokkal rendelkező iskolák optimalizálását halasszák el.
Magyar iskolaközpontok jelenthetik a megoldást!
Nem tartjuk ördögtől valónak az összevonásokat, de fő szabálynak tekintjük, hogy magyar iskolát magyar iskolával kellene összevonni – jelentette ki Gubík László, a Magyar Szövetség elnöke. Punktum! Ez a mérce, ha tetszik, ha nem. Ez a Magyar Szövetség önmaga számára állított mércéje iskoláinkkal kapcsolatban. Ugyan a pozitív diszkrimináció követelése is lehetne a megoldás a magyar iskolák jövője szempontjából, de ennek bizonytalan lenne a kimenetele. Nagyon előremutatónak és nagyon életképesnek kellene lennie, mert sem az iskolai intézmények, sem a fenntartó önkormányzatok nem tudnak a végtelenségig várni, fogytán a gyerek, fogytán a pénz és a türelem.
„Kizárólag saját választóinknak felelek” – Gubík László felvidéki magyar pártelnök Ficóról és Fideszről
Múlt héten Robert Fico miniszterelnökkel tárgyalt Gubík László, a felvidéki Magyar Szövetség nemrég megválasztott elnöke, aki 2011-ben a magyar állampolgárság felvétele miatt veszítette el szlovák állampolgárságát – a büntető jogszabályt pedig az akkor is hatalmon lévő kormányfő kezdeményezte. A politikus azt mondja, Fico ígérete szerint nem szigorítják a szlovákiai nyelvtörvényt. A „szuverenista” retorikát használó Szövetség-politikus, Gyimesi György szerinte nem a magyar közösségnek motorozik, és a közeljövőben eldől, tolerálható-e különútja. Húsz évvel a kettős állampolgárságról szóló december ötödikei népszavazás után Gubík László szerint a sebek már gyógyulnak, ám úgy látja, a határontúli egyéni választókerületek kialakítása újabb törést okozhatna a viszonyban. Nagyinterjú.
Az RMDSZ kampányhajrában Gubík László is részt vett Erdélyben
A Romániai Demokrata Szövetség ismét felülreprezentálva az erdélyi magyarság lélekszámát, 6,4%-os eredményt ért el a romániai parlamenti választáson. A magyar lista több mint 590 ezer szavazatot kapott, ami azt jelenti, hogy az erdélyi szavazókorú népesség közel ¾-e adta le voksát Kelemen Hunorékra.
A Magyar Szövetség vezetőivel találkozott Robert Fico szlovák miniszterelnök
A Magyar Szövetség felvidéki magyar párt elnökével, Gubík Lászlóval és alelnökével, Őry Péterrel tárgyalt hétfőn Robert Fico szlovák miniszterelnök a pozsonyi kormányhivatalban – közölte a szövetség és a kormányhivatal sajtóosztálya.
Haranglábat avattak Királyfiakarcsán Potápi Árpád János tiszteletére és emlékére
November 22-én került sor a Petőfi Baráti Társulás kezdeményezésére állított harangláb ünnepélyes átadására és megáldására, melyen a társulás tagjai mellett részt vettek a SZAKC tagszervezetei és a Nemzetpolitikai Államtitkárság volt és jelenlegi Felvidékért felelős főosztályvezetői is tiszteletüket tették.
Gubík: rég nem látott egységben a felvidéki magyar közösség
„Megnyugtató, hogy a magyar diplomácia a legmagasabb, külügyminiszteri szinten jár el, a felvidéki magyarok összefogása pedig példaértékű” – nyilatkozta portálunknak Gubík László, a Magyar Szövetség elnöke, aki megválasztása óta első alkalommal, november 11-én találkozott Szijjártó Péter külügyminiszterrel a párt pozsonyi székházában.
Gubík László: A Magyar Szövetség összehív egy jogász csapatot, hogy kivesézze és szétcincálja a nyelvtörvény tervezetét
A Magyar Szövetség elnöke a kulturális tárca kiszivárgott nyelvtörvény-tervezetére reagált közösségi oldalán.
Gubík László személyes találkozót kért Robert Ficótól
Gubík László, a Magyar Szövetség elnöke személyes találkozót kért Robert Fico miniszterelnöktől, amelynek témája az önkormányzati finanszírozási rendszer kérdése lenne, tekintettel annak hiányosságaira.
Magyarországon megszerzett diplomák szlovákiai elismerését javasolja a Magyar Szövetség
A Magyarországon végzett gyógypedagógusok, logopédusok és pszichológusok diplomáinak szlovákiai elismerését javasolja és ezzel kapcsolatban indítványoz egyeztetést a szlovák oktatási miniszterrel a Magyar Szövetség – közölte a felvidéki magyar párt az MTI-vel csütörtökön.
Szívhez szóló üzenetekkel búcsúznak Potápi Árpád Jánostól kollégái, politikustársai – határon innen és túl
A kormánypárti politikusok mellett számos ellenzéki párt is részvétet nyilvánított.
Gubík: A kilencvenes, kétezres évek rossz reflexeit éleszti fel a nyelvtörvény módosítása
Gubík László csütörtökön a kormányhivatalban találkozott Horony Ákos kisebbségi kormánybiztossal. A Magyar Szövetség elnökét a találkozó részleteiről és a nyelvtörvény kilátásba helyezett szigorításáról kérdeztük.
Orbán Viktor levelet írt a felvidéki Magyar Szövetség új elnökének
Orbán Viktor miniszterelnök levélben gratulált Gubík Lászlónak, a felvidéki Magyar Szövetség új elnökének a szervezet vezetőjévé történt megválasztásához – tájékoztatta az MTI-t Havasi Bertalan, a miniszterelnök sajtófőnöke csütörtökön.
Vissza kell adnunk a felvidéki magyar közösség hitét – Gubík László, a Magyar Szövetség új elnöke
Az elmúlt évek, sőt évtizedek politikai belharcai fájdalmas nyomot hagytak a lelkekben, a fejekben és a társadalmi állapotokban. Nemcsak a politikumot kell talpra állítani, hanem a közösségünk hitét is, jövőképet és küldetést kell kínálnunk ennek a majd félmilliós nemzetrésznek – hangsúlyozta a hirado.hu-nak Gubík László, a felvidéki Magyar Szövetség frissen megválasztott elnöke.
Törvény a közösségi szellem ellen: miért veszélyezteti az új adó a közösségi összetartást?
A Magyar Szövetség elnökének nyílt levele az államfőhöz a civil szervezetek védelmében.
Egy a tábor, egy a zászló
Kezdjük a legfontosabbal: a Magyar Szövetség tisztújító kongresszusának megvannak a nyertesei, a vesztesei, van, aki joggal örülhet, és vannak csalódottak, elégedetlenek, a tisztújítás eredményét azonban mindenki elfogadta. Az előzetes félelmek, hogy a párt akár szakadhat is, nem következett be, nem volt látványos kivonulás, látszólag azok is elfogadták az eredményt, akiknek nem épp a szájuk íze szerint alakultak az események. Az elkövetkező három évben tehát Gubík László vezeti a magyar pártot, 77 támogató szavazata meggyőző többségként értékelhető, a második körbe bejutott másik elnökjelölt, Pandy Péter 61 szavazatával szemben is.
Gubík Lászlót választották a Magyar Szövetség új elnökévé
A mai napon tartotta tisztújító kongresszusát Félben a Magyar Szövetség, melyen 77 szavazattal Gubík Lászlót, a SZAKC elnökét, az Esterházy Akadémia igazgatóját választották a magyar párt új elnökévé.
Gubík: Meg kell állítani a lejtmenetet
A Magyar Szövetség szeptember 28-án tartja tisztújító kongresszusát. A választáson indul Gubík László is, aki civil aktivistaként lett ismert, miután megfosztották szlovák állampolgárságától. A párt állapotáról, kihívásairól és jövőbeni terveiről beszélgettünk vele.
Gubík László: Nem zárt ajtók mögött lobbizom!
A Magyar Szövetség tisztújítás előtt áll. A napokban a párt elnökjelöltjeivel olvashatnak interjút indulásuk okairól, politikai céljaikról és a felvidéki politika megújulásának lehetőségeiről. Ezúttal Gubík Lászlót, a Szövetség a Közös Célokért elnökét, a felvidéki Esterházy Akadémia alapító igazgatóját kérdeztük.
Nemcsak a Magyar Szövetség, hanem a magyar közösség talpra állítása a cél
Nem pusztán a Magyar Szövetség, hanem az egész felvidéki magyar közösség talpraállítása a cél, amihez a párt csupán egy keret – mondta a HírTv Napi Aktuális című műsorában Gubík László, az Esterházy Akadémia igazgatója, a SZAKC elnöke, aki nem kevesebbre vállalkozna elnökjelöltként, mint a sok évtizedes mélypontján lévő magyar érdekképviselet talpra állításán túl az emberek bizalmának visszaszerzésére.
Gubík Lászlót jelölték Nagykaposon a Magyar Szövetség elnökévé
A Magyar Szövetség Nagykaposi Alapszervezete 2024. szeptember 12-én tartotta a jelöltállító és tisztújító ülését, amelyen az országos elnök posztjára Gubík Lászlót jelölték. Gubik augusztus végén politikai fórumot is tartott az Ung-vidék központjában, ahol ismertette elképzeléseit, programját és vízióját a felvidéki magyar párt jövője kapcsán.
Kik indulnak és milyen programmal? Tisztújítás előtt a Magyar Szövetség
A Magyar Szövetség szeptember 28-án, szombaton tartja tisztújító kongresszusát. Utánajártunk, várhatóan kik méretik meg magukat a párt elnöki tisztségéért.